Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

3 pary rękawic z membraną

2022-09-28
3 pary rękawic z membraną

W trakcie jazdy na motocyklu nie jesteśmy niczym osłonięci, możemy w pełni odczuwać wszystko, co nas otacza. Dotyczy to również temperatury. O ile latem chłodny wiatr jest czymś pożądanym, o tyle jesienią może nam skutecznie uprzykrzyć przejażdżkę. Nasze dłonie, spoczywające na kierownicy, są mocno wyeksponowane i praktycznie pozbawione tkanki tłuszczowej. Dlatego też, one jako pierwsze odczuwać będą spadek temperatury. W skrajnych przypadkach, narastające uczucie chłodu może powodować wręcz drętwienie dłoni, co pogorszy chwyt kierownicy i utrudni obsługę przełączników i klamek. Minusem jesiennej aury są też częste deszcze, mokre dłonie skutecznie obniżają komfort jazdy.

Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w parę rękawic z membraną chroniącą przed wodą i chłodnym powietrzem, abyśmy mogli dłużej cieszyć się z sezonu.

 

Shima Oslo WP

 

Pierwsza propozycja to rękawice Oslo WP. Dopisek WP oznacza Water Proof, czyli rękawice wyposażone są w membranę wodoodporną NextDry. Stworzyliśmy ten model dla osób, które cenią sobie wygodę, ale zdarza im się jeździć w bliższe czy dalsze wyprawy, w których trakcie chcą się zabezpieczyć przed nagłym załamaniem pogody.

Rękawice posiadają piankowe panele Armor Plus, które są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wewnętrzna strona dłoni została pokryta kozią skórą, która poprawia chwyt i zwiększa odporność rękawicy. Zaokrąglone palce są dostosowane do pozycji dłoni na manetce. Ciekawym dodatkiem jest też wycieraczka na palcu wskazującym oraz wstawki umożliwiające obsługę ekranów dotykowych.

 

GT-1 WP

 

Druga propozycja to rękawice o długim mankiecie, stworzone głównie do turystyki. Również posiadają membranę, która ochroni przed wilgocią i częściowo przed chłodem. GT-1 wykonane zostały głównie z miękkiej, ale bardzo wytrzymałej skóry koziej. Posiadają też wstawki tekstylne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wyposażyliśmy je w protektory Poron oraz wstawki z materiału SuperFabric, niezwykle odpornego na tarcie. Na kostkach znajduje się twardy protektor inspirowany rozwiązaniami sportowymi. Palce w rękawicy zszyto szwami zewnętrznymi, które nie powodują ucisku przy zaciśniętej dłoni.

 

Inverno

 

Ostatnia propozycja skierowana jest do osób, które chcą maksymalnie przedłużyć sezon. Model Inverno, poza wodoodporną membraną, posiada też wewnętrzną ocieplinę 3M Thinsulate, które skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz rękawicy. Rękawice wykonane są w przewadze z miękkiej, ale bardzo odpornej tkaniny tekstylnej. Po wewnętrznej stronie umieściliśmy twardy slider, który pozwala dłoni prześlizgnąć się po asfalcie, co redukuje ryzyko uszkodzenia rąk i barków. Na kostkach i palcach znaleźć możemy miękkie protektory absorbujące energię uderzenia. Na palcu znaleźć można wycieraczkę do wizjera. Odblaskowe wstawki zwiększają widoczność w pochmurne dni.

 

Polecane

pixel