Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty motocyklowe | SHIMA CENTER

( ilość produktów: 41 )

Buty motocyklowe

Buty motocyklowe są ważniejsze, niż większość początkujących motocyklistów zdaje sobie sprawę. Przede wszystkim buty na motocykl mają podwójną rolę do spełnienia. Powinny one chronić nogi i stopy podczas jazdy, w chwili upadku, oraz kiedy już dojedziesz do celu, powinny być wystarczająco wygodne do chodzenia jak w zwykłe buty. Kaski motocyklowe muszą przede wszystkim zapewniać dobrą ochronę, buty natomiast poza ochroną muszą też zapewniać komfort. Buty motocyklowe Shima świetnie radzą sobie z oba tymi zadaniami.

Buty motocyklowe - rodzaje

Buty motocyklowe występują w wielu różnych wersjach. Najważniejsze jest, by but wykonany był z mocnej skóry, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort na motorze i poza nim.

Buty motocyklowe sportowe - motocykle o wysokich parametrach silnika wymagają od kierowców butów dedykowanych specjalnie dla nich, dostosowanych do szybkiej i wydajnej jazdy.

Trampki i miejskie buty motocyklowe - czasami motocyklista potrzebuje obuwia, które przede wszystkim będzie się dobrze prezentować oraz będzie wygodne do chodzenia poza motorem. Te buty motocyklowe są nisko wyprofilowanie i wyglądem przypominają zwykłe obuwie do chodzenia na co dzień.

Turystyczne buty motocyklowe - wytrzymałe, lekkie elastyczne i wytrzymałe. Idealne do jazdy w każdych warunkach.

Buty motocyklowe damskie - codzienne dojazdy do pracy, wyścigi, jazda terenowa lub nocne wyjścia. Damskie buty motocyklowe posiadają wszystkie najważniejsze cechy, jednocześnie będąc bardziej dopasowane pod kształt kobiecej stopy i kobiecy gust.

Jakie powinny być najlepsze buty motocyklowe?

Każda wybrana przez Ciebie para butów motocyklowych powinna mieć:

  • podeszwy odporne na olej, które zapobiegają poślizgom, kiedy chodzisz po drodze,
  • profilowany ochronę kostek, by zabezpieczyć tę wrażliwą kość w trakcie nieszczęśliwego upadku,
  • usztywniacze zapobiegające zginaniu i skrętom kostki i stopy.

Buty motocyklowe marki Shima spełniają wszystkie powyższe wymagania.

Jak wybrać najlepsze buty motocyklowe?

  1. O ile nie jesteś motocyklistą wyczynowym, będziesz potrzebować butów motocyklowych, które sprawdzą się zarówno podczas jazdy, jak i umożliwią poruszanie się poza motocyklem. Przed dokonanie zakupu należy rozważyć, jak wygląda nasza jazda, gdzie zazwyczaj jeździmy i w jakich warunkach. Ważne jest też to, czy potrzebujemy obuwia, w którym będziemy mogli poruszać się poza motocyklem.
  2. Zakupione buty motocyklowe muszą dobrze pasować. Chociaż wydaje się to oczywiste, nie jest jednak takie proste. Założony but powinien zapewniać uczucie komfortu. Nie należy polegać na rozmiarze zwykłych butów, które nosimy na co dzień, ponieważ nasz rozmiar butów na motocykl może być zupełnie inny. Jeżeli twoje stopa nie czuje się wygodnie w bucie w stu procentach, oznacza, że są w złym rozmiarze.
  3. Równie ważne jest też zwrócenie uwagi na to, z jakich materiałów wykonany jest dany but. Będzie to miało szczególne znaczenie podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych. To, z czego wykonany jest dany but, powie nam dużo o jego właściwościach, czy są wodoodporne, oddychające, czy nasza stopa nie będzie się w nich pocić w upalne dni.
  4. Konieczna przy wyborze butów motocyklowych jest też odpowiednia ochrona. Buty sportowe zapewniają maksymalną ochronę, ale nie sprawdzą się poza torem, też bardzo ciężko się w nich chodzi. Buty miejskie i trampki motocyklowe są wygodne do chodzenia i zapewniają dobrą ochronę do jazdy po mieście, ale nie wystarczającą, by jeździć w nich wyczynowo na torze.
    Wybór odpowiednich butów na motocykl nie jest prosty. W Shima Center oferujemy szeroką gamę butów motocyklowych męskich oraz butów motocyklowych damskich, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Płeć
Wysokość
Sposób zapięcia
Membrana
Kolor
Przedziały cenowe
Pokaż tylko
pixel