Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty Strato WP

2022-03-15
Buty Strato WP

Lubimy rozwój. Od samego początku staraliśmy się, aby nasze produkty odpowiadały realnym potrzebom motocyklistów. Dlatego zawsze słuchamy opinii użytkowników, ale też sami testujemy nasze produkty. Dzięki temu zauważamy kwestie, które "na papierze" nie są widoczne. Tym sposobem, każda wprowadzana innowacja opiera się na doświadczeniu, a co za tym idzie, jesteśmy pewni, że wpłynie pozytywnie na odbiór produktu. W zeszłym roku stworzyliśmy buty Strato. Chcieliśmy stworzyć buty turystyczne, ale w swoim stylu. Staraliśmy się, aby rozwiązania zastosowane w tym modelu poprawiały komfort użytkowania i zwiększały bezpieczeństwo. Możemy stwierdzić, że chyba osiągnęliśmy ten efekt, ponieważ Strato są obecnie jednym z naszych bestsellerów. Teoretycznie w tym momencie, moglibyśmy pozostawić ten temat, ale jak wspominaliśmy, lubimy rozwój. Dlatego w tym sezonie wprowadzamy kolejną wersję, Strato WP. Zdecydowaliśmy się wyposażyć je w wodoodporną membranę, która umożliwi jazdę w deszczowe dni. Zdajemy sobie też sprawę, że są motocykliści, którzy preferują jazdę w słoneczne i pogodne dni, dlatego jesteśmy przekonani, że dwa modele, Strato i Strato WP spełnią oczekiwania każdego.

Czym jeszcze charakteryzuje się model Strato WP?

Znajdziecie w nich znane już zapięcie ATOP. Jest to system regulacji, który składa się z żyłki i pokrętła, dzięki temu możemy dopasować buty niczym sznurówkami, za pomocą jedynie dwóch palców. Jest to szybkie i wygodne rozwiązanie, stosowane w wielu innych butach (np. butach snowboardowych).
Zdecydowaliśmy też zastosować inną konstrukcję cholewki. Po maksymalnym poluzowaniu systemu ATOP front buta otwiera się bardzo szeroko, co ułatwia wkładanie buta i układanie wewnątrz nogawki.

 

Membrana, o której wspomniane było już wcześniej, nazywa się NextDry. Posiada ona powłokę teflonową, po której woda swobodnie spływa, co wspomaga działanie membrany. Otrzymujemy więc materiał oddychający o zwiększonej odporności na wodę.

 

 

 

Na wierzchniej części stopy umieściliśmy dobrze znane rozwiązanie, w postaci osłony pod dźwignię zmiany biegów. Postaliśmy jednak wykonać ją z gumy, aby zmniejszyć poślizg i poprawić czucie dźwigni.

 

 Dla zwiększenia bezpieczeństwa, w butach zastosowaliśmy autorskie wzmocnienia SAP. Znajdują się one na kostce, w okolicy palców, na śródstopiu oraz na kości piszczelowej. Jest to dodatkowa korzyść z wysokiej cholewki. Zastosowanie tych wzmocnień dodatkowo też usztywniło konstrukcję, bez wpływu na komfort, jednak nasz staw skokowy jest w nich odpowiednio ustabilizowany.

Buty Strato WP dostępne są w wersji damskiej i męskiej, różnią się nieco krojem, co pozwala na idealne dopasowanie do każdej stopy. Przekonaj się, jak wygodne mogą być buty motocyklowe.

pixel