Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dopasować rozmiar rękawicy?

2022-02-04
Jak dopasować rozmiar rękawicy?

Podstawą do dopasowania rozmiaru jest zmierzenie obwodu dłoni. Należy go zmierzyć wzdłuż dolnej linii palców, z pominięciem kciuka, jak na grafice poniżej. Następnie, porównujemy wymiar z tabelą, która dostępna jest na każdej karcie produktu, na naszej stronie.

Przymierzając rękawice, aby potwierdzić czy dopasowany rozmiar jest odpowiedni, musimy sprawdzić kilka kwestii. Po pierwsze, czy rękawice nie powodują niekomfortowego ucisku. Modele wykonane ze skóry z czasem się rozbiją, natomiast nie mogą uciskać, powodując ból. Po drugie sprawdźmy, czy możemy swobodnie zaciskać w nich pięść. Przy zaciskaniu dłoni warto rzucić okiem na wewnętrzną stronę dłoni, materiał nie powinien się zbytnio marszczyć, tworząc fałdy, które przy chwycie manetki mogą być niekomfortowe. Należy też upewnić się, czy rękawice są ogólnie komfortowe. Czy protektory nie uwierają, czy pasek regulacji nadgarstka jest w odpowiednim miejscu i nie powoduje ucisku przy zgięciu dłoni itp. 

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie rękawic?

Nasze dłonie przez cały czas mają kontakt z motocyklem. Między innymi od rękawic zależy, czy będziemy podróżować w komforcie. W skrajnych przypadkach, źle dopasowane rękawice mogą powodować drętwienie dłoni, za duże rękawice pogorszą czucie manetek, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo. Biorąc pod uwagę, że motocykliści starają się zwykle spędzić w siodle jak najwięcej czasu, doprze dopasowany strój, w tym rękawice powinien odpowiadać potrzebom i być dopasowany do stylu jazdy. Dobrze wentylowane, krótkie rękawice niekoniecznie sprawdzą się w trakcie wyprawy w deszczowym klimacie. Lekkie i dobrze wentylowane rękawice sprawdzą się przy jeździe miejskiej zdecydowanie lepiej niż zaawansowane rękawice z membraną wodoodporną. Dlatego wybór właściwych rękawic jest bardzo istotny, pozwoli w pełni cieszyć się jazdą.

pixel