Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jeansy motocyklowe

2022-08-10
Jeansy motocyklowe

Jeansy motocyklowe są połączeniem stylu i bezpieczeństwa. Wiele modeli na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od klasycznych, codziennych spodni. Jednak materiał użyty do ich produkcji, czyli bawełna, nie jest odporny na skutki sytuacji, w których znaleźć może się motocyklista. W przypadku ewentualnego szlifu dochodzi do kontaktu odzieży z asfaltem, występuje tarcie, które powoduje też punktowy, ale znaczny wzrost temperatury. Bawełna w takim starciu błyskawicznie ulegnie uszkodzeniu. Dlatego konieczne jest zastosowanie dodatkowych tkanin lub innych materiałów.

 

Jakie rozwiązania stosujemy?

 

Pierwszy sposób to wykorzystanie aramidowej podszewki. Aramid (jego nazwa handlowa to Kevlar) to niezwykle odporny materiał. Ma bardzo wysoką odporność na uszkodzenia. Zachowuje pełnię właściwości nawet przy 180 stopniach. Natomiast temperatura jego rozpadu wynosi aż 400 stopni. Włókna aramidowe są stosunkowo lekkie i elastyczne, nie pogarszają komfortu. W naszych spodniach stosujemy podszewki wykonane z tego materiału. Zabezpieczają najbardziej newralgiczne miejsca, chroniąc je przed urazami.

 

Technologia się rozwija i co chwilę powstają nowe rozwiązania, które chętnie wykorzystujemy. Tym sposobem korzystamy np. z materiału Cordura Denim. Cordura wielu osobom kojarzyć się będzie z odzieżą tekstylną. Jednak Cordura Denim to nic innego jak splot włókien denim (bawełnianych) z włóknami Cordury. Pozwoliło to Stworzyć materiał, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny jeans, natomiast jest dużo bardziej odporny na przetarcia i rozcięcia.

 

Dyneema to nazwa kolejnego materiału, z którego chętnie korzystamy. Biorąc pod uwagę skład chemiczny, jest to polipropylen o ultra wysokiej masie cząsteczkowej. W praktyce jest to materiał, który jest mocniejszy od stali, i to 15 razy. Zostało to sprawdzone w praktyce, porównano fragmenty Dyneema oraz stali, oba o takiej samej wadze i okazało się, że materiał zniósł działanie znacznie większej siły, niż stal. A w dodatku można z niego szyć spodnie motocyklowe, które w kontakcie z asfaltem zniosą wiele, aby odpowiednio nas ochronić.

 

Polecane

pixel