Darmowa dostawa od 1,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plecak Shima Ayro

2022-02-25
Plecak Shima Ayro

Ruszając na przejażdżkę na motocyklu, często zabieramy ze sobą portfel, klucze, telefon i ewentualnie inne akcesoria. Część z nich zmieści się w kieszeniach, ale chowanie ich tam nie zawsze jest dobrym pomysłem. A co w sytuacji, kiedy musimy przetransportować coś większego? Może laptopa, zapasową parę butów, lub prezent dla kogoś bliskiego? Odpowiedzią na to pytanie jest nasz plecak Shima Ayro. Pierwszą charakterystyczną cechą jest nietypowy kształt. Zależało nam na stworzeniu modelu pojemnego, który jednak nie wpłynie negatywnie na aerodynamikę w trakcie jazdy. Postanowiliśmy stworzyć plecak ze sztywną skorupą zewnętrzną, która utrzymuje swój kształt niezależnie od zapełnienia plecaka oraz dodatkowo zabezpiecza przedmioty transportowane wewnątrz.
A jak z wygodą w przypadku takiej sztywnej konstrukcji? Zadbaliśmy o to, żeby Ayro był wyprofilowany w tak, aby, jak najlepiej układał się na plecach. Dlatego nie ma tu mowy o żadnym dyskomforcie.

Co zmieści się w naszym Ayro?

Plecak ma 24 litry pojemności. Staraliśmy się, aby pojemność pozwalała na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy, ale żeby jednocześnie nie był zbyt duży i nieporęczny. Wewnątrz ukryliśmy wiele praktycznych przegródek i kieszeni, które pozwalają odpowiednio zorganizować sobie przewożone przedmioty. Pomyśleliśmy też o dedykowanej kieszeni do transportu laptopa, która obszyta jest miękkim, nierysującym powierzchni materiałem. Drobne przedmioty można ukryć w kieszonce na plecach, do której mamy dostęp bez otwierania plecaka.

Skoro mówimy o otwieraniu, musimy wspomnieć o sposobie dostępu do zawartości plecaka. Główny zamek umieściliśmy po wewnętrznej stronie, przy plecach. Oznacza to, że abyśmy mogli dostać się do wnętrza, musimy zdjąć plecak. Ma to szereg zalet: nie ma ryzyka, że ktoś niepowołany zajrzy do wnętrza, kiedy będziemy spacerować z nim na plecach. Na zewnętrznej stronie nie ma żadnych zamków, przez które wilgoć mogłaby się dostać do środka, co czyni jego konstrukcję odporną na zachlapanie.

Co z ergonomią w trakcie jazdy?

W trakcie jazdy na motocyklu wskazane jest, aby bagaż był zamontowany pewnie i stabilnie. W modelu Ayro zagwarantują nam to paski mocujące. Umieściliśmy je na klatce piersiowej i na biodrach. Te pierwsze sprawiają, że nawet przy dużej prędkości, plecak nie będzie zsuwał się nam z ramion. Pas biodrowy odciąży ramiona w przypadku transportu cięższych przedmiotów.

Zadbaliśmy też o bezpieczeństwo. Nasz plecak wyposażony jest w szereg elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność motocyklisty.

Na koniec najlepsze: cena. Nasz plecak kosztuje 199 zł, co czyni go jedną z najciekawszych propozycji w kategorii bagażu dla motocyklisty. Nie czekaj, zamów swojego Ayro już teraz!

pixel